SGS Analizy Środowiska > Usługi > Pobieranie próbek

Akredytowane pobieranie próbek
laboratorium mikrobiologiczne

Akredytowane pobieranie próbek

Każde przeprowadzone w naszym laboratorium badanie mikrobiologiczne, fizykochemiczne, biochemiczne, chemiczne, poprzedzone jest pobraniem próbki materiału, który następnie poddawany jest rzetelnej i dokładnej analizie. Niezwykle istotną kwestią w próbkobraniu jest spełnienie określonych procedur, dzięki którym uzyskany materiał nie będzie narażony na jakiekolwiek błędy pomiarowe. Wiarygodna analiza mikrobiologiczna wody, osadów ściekowych, czynników szkodliwych, czy też każdego innego rodzaju obiektów badawczych jest naszym priorytetowym celem, który realizujemy nadzwyczaj sumiennie.

Zlecając nam badania mikrobiologiczne możecie być Państwo pewni, że zostaną one przeprowadzone wg najwyższych standardów.

Posiadamy Zespół wykwalifikowanych próbkobiorców, którzy dysponują flotą ponad 50 specjalistycznych samochodów oraz unikatowym systemem logistycznym do planowania poboru, połączonym z systemem zarządzania laboratorium LIMS. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać akredytowane pobieranie próbek w krótkim czasie, w dowolnym miejscu w kraju – nie tylko tam, gdzie mamy laboratoria mikrobiologiczne.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest dokładność w naszej działalności, dlatego przykładamy do niej szczególną wagę. W takim samym stopniu dbamy o krótki czas akredytowanego pobierania, dostarczania i analizy mikrobiologicznej próbek, aby klient jak najszybciej otrzymał interesujące go wyniki. Specjaliści troszczą się o każdy detal realizacji prac, dzięki czemu możemy zagwarantować rzetelne i odpowiadające rzeczywistości analizy. Dysponujemy sprzętem pozwalającym na bezpieczny transport badanych materiałów, również w chłodni i mroźni, dzięki czemu laboratorium może świadczyć wszechstronne i uniwersalne usługi. Oferujemy je na terenie całej Polski – województwo śląskie (m.in. Wrocław i Pszczyna) i Poznań to główne obszary naszej działalności.

Precyzyjne pobieranie i badanie próbek w laboratorium mikrobiologicznym

Począwszy od przygotowania, poprzez akredytowane pobieranie próbek, skończywszy na ich badaniach – w trakcie całej procedury dbamy o temperaturę i inne warunki utrzymujące niezmienione parametry analizowanego materiału. Wykonywane czynności podlegają dokładnemu monitoringowi, w związku z czym klient może sprawdzić, w jaki sposób przebiegało akredytowane pobieranie próbki i jak ją przechowywano oraz transportowano.

Zachowanie najwyższych standardów próbkowania to warunek konieczny do przeprowadzenia wiarygodnego badania przez laboratorium mikrobiologiczne. Niezanieczyszczony, odpowiednio dostarczony i zachowujący swoje pierwotne właściwości materiał może zostać poddany analizie bez ryzyka, że błędy na etapie pobierania czy transportu próbki wpłynęły na zniekształcenie wyników.

Nasza działalność spełnia wymogi określone w normie PN-EN ISO/IEC 17000:2020-12, dlatego dysponujemy akredytacją udzieloną przez Polskie Centrum Akredytacji. Stanowi ono potwierdzenie dostosowania procedury pobierania próbek i badań realizowanych przez nasze laboratorium mikrobiologiczne do przyjętych w tym zakresie standardów. Zapraszamy do współpracy klientów z całej Polski, w tym z Wrocławia, Pszczyny i innych miejscowości w województwie śląskim oraz z Poznania.

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Laboratorium mikrobiologiczne

Zachęcamy do korzystania z naszych usług klientów, którzy chcą zlecić profesjonalne badania mikrobiologiczne. Laboratorium SGS dysponuje zasobami i działa w oparciu o sprawdzone procedury pozwalające na ich sprawne i rzetelne wykonywanie na terenie całego kraju m.in w Pszczynie, Pile, Działdowie, Ożarowie Mazowieckim i Leżajsku.

Laboratorium mikrobiologiczne śląskie

Prowadzimy działalność m.in. na obszarze województwa śląskiego, gdzie znajduje się jeden z oddziałów. Nasi pracownicy działają zarówno w największych miastach, jak i małych miejscowościach, gdzie pobierają próbki i przekazują je do analizy. Współpracujemy m.in. z przedsiębiorcami, którzy chcą zlecić badania mikrobiologiczne wykonywane przez laboratorium dysponujące odpowiednim wyposażeniem i wykwalifikowaną kadrą. Te warunki spełnia nasz zespół, dlatego zapraszamy do korzystania ze świadczonych usług każdego, komu zależy na profesjonalizmie i rzetelności wyników – przywiązujemy do tego szczególną wagę.

Wśród naszych klientów znajdują się m.in. producenci żywności, którzy chcą zlecić analizy swoich wyrobów. W tym przypadku prowadzimy np. badania mające na celu wyszukanie niepożądanych, np. potencjalnie szkodliwych dla zdrowia substancji i związków. Zachęcamy do kontaktu, jeśli prowadzą Państwo firmę na terenie województwa śląskiego – laboratorium mikrobiologiczne SGS pozostaje do dyspozycji.

Laboratorium mikrobiologiczne Wrocław

Poza analizami przeprowadzanymi na zamówienie przedsiębiorców z szeroko pojętej branży spożywczej współpracujemy także z podmiotami z przemysłu farmaceutycznego i medycznego. Odpowiadamy m.in. za badania lekarstw – np. analizujemy ich skład przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do obrotu. Wśród naszych klientów znajdują się także przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją suplementów, które chcą mieć pewność, że ich wyroby zawierają wyłącznie bezpieczne substancje. Nasze laboratorium mikrobiologiczne mające oddział m.in. Pile, Działdowie, Ożarowie Mazowieckim i Leżajsku.

Laboratorium mikrobiologiczne Poznań

Mamy świadomość odpowiedzialności, jaka spoczywa na naszym zespole. Zdajemy sobie sprawę, że wyniki przeprowadzanych badań muszą być maksymalnie rzetelne, tak aby w stu procentach odzwierciedlały rzeczywistość. Dlatego zatrudniamy wyłącznie doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów od analiz i próbkowania, którzy z odpowiednim zaangażowaniem podchodzą do pracy z analizowanymi materiałami. Poza województwem śląskim i nasze laboratorium mikrobiologiczne ma oddział także m.in. Pile, Działdowie, Ożarowie Mazowieckim i Leżajsku – serdecznie zapraszamy do współpracy klientów ze stolicy Wielkopolski.

Aby zapewnić maksymalnie wiarygodne wyniki, w codziennej pracy wykorzystujemy zarówno specjalistyczny, nowoczesny sprzęt laboratoryjny, jak i standaryzowane metody oraz procedury, które zapewniają czystość próbek. Dysponujemy zaprojektowanymi odpowiednio pod tym kątem pomieszczeniami wyposażonymi w niezbędne rozwiązania technologiczne, odpowiednio zabezpieczające, proces badawczy. W razie pytań dotyczących naszej oferty lub chęci nawiązania współpracy zachęcamy Państwa do kontaktu – prowadzimy laboratoria mikrobiologiczne na terenie całej Polski.

Akredytacja

Akredytacja obejmuje ponad 600 parametrów w różnych matrycach.

Polecane podstrony
Wyniki online

Wyniki poprzez system online

Skontaktuj się z nami

+48 32 449 25 00


e-mail: pl.envi@sgs.com

nasze oddziały

Oddziały i laboratoria SGS w Polsce oraz ich lokalizacja na mapie. Sprawdź

Warunki współpracy

Ogólne warunki świadczenia usług