SGS Analizy Środowiska > Kontakt > Badanie wody Poznań

Badanie wody Poznań

POZNAŃ

ul. Obornicka 330

60-689 Poznań

+ 48 61 820 40 31

+ 48 61 820 40 31

BADANIE WODY POZNAŃ

Silnie zurbanizowany i uprzemysłowiony Poznań jest jednym z miejsc, w którym wykonujemy zaawansowane badania wód powierzchniowych oraz podziemnych. Jesteśmy w stanie skontrolować różnego rodzaju ujęcia czy zbiorniki pod kątem ewentualnego występowania w nich czynników chorobotwórczych. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami w tym zakresie!

W jakim celu wykonuje się badania wody w Poznaniu?

Ze względu na zwiększone ryzyko skażenia występujące w większych miastach, które są ośrodkami przemysłowymi, niezbędne jest regularne sprawdzanie parametrów m.in. gleby, powietrza, a także wody. Badania z tym związane realizujemy m.in. dla podmiotów z Poznania. Na obszarze województwa wielkopolskiego znajdują się siedziby zakładów funkcjonujących w branżach: chemicznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej czy spożywczej. Wykorzystuje się w nich rozmaite środki, które przy bezpośrednim kontakcie z człowiekiem stanowią dla niego nawet śmiertelne zagrożenie.

Już niewielka nieszczelność w jednym z ciągów technologicznych może doprowadzić do poważnego skażenia. Badanie wody pozwala w krótkim czasie ocenić jej stan. Zapewnia dostęp do wielu kluczowych informacji na temat parametrów cieczy. W ten sposób, w razie wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w składzie, możliwa jest szybka interwencja. Nasz klient zostaje poinformowany o przekroceniach, a następnie może podjąć działania naprawcze. Działamy w tym zakresie profesjonalnie i rzetelnie, sprawdzając próbki w naszym laboratorium obsługującym również klientów z Olsztyna, Piły czy Rzeszowa. Nowoczesne ośrodeki pozwalają nam na szybkie uzyskiwanie wyników, które są niezwykle dokładne, co w tym wypadku jest szczególnie istotne.

Czego dotyczy ryzyko skażenia wody w Poznaniu?

W silnie zurbanizowanych i uprzemysłowionych ośrodkach istnieje zatem możliwość przedostania się do powietrza, gleby czy wód różnego rodzaju szkodliwych substancji. Badania prowadzimy m.in. pod kątem ewentualnego występowania takich bakterii jak legionella sp. Jako najczęściej występujący jej rezerwuar sztuczny wskazuje się instalacje wodociągowe. Jesteśmy w stanie wykonać dokładną kontrolę przepływającej w nich cieczy. Sprawdzamy też wartości w zakresie obecności związków chloru, fenolu czy glinu. W wysokich stężeniach stanowią one zagrożenie dla zdrowia człowieka, dlatego m.in. w zakładach przemysłowych i obsługujących je układach transportujących wodę proponujemy regularne realizowanie przez nas badań cieczy. Zapraszamy do kontaktu zainteresowane podmioty z Poznania, jak również z innych miejscowości.

Akredytacja

Akredytacja obejmuje ponad 600 parametrów w różnych matrycach.

Polecane podstrony
Wyniki online

Wyniki poprzez system online

Skontaktuj się z nami

+48 32 449 25 00


e-mail: pl.envi@sgs.com

nasze oddziały

Oddziały i laboratoria SGS w Polsce oraz ich lokalizacja na mapie. Sprawdź

Warunki współpracy

Ogólne warunki świadczenia usług