Woda
Badania, ekspertyzy - zaufaj specjalistom

DOKŁADNA ANALIZA WYKONANA PRZEZ SGS POLSKA

Woda, jako niezbędny element funkcjonowania człowieka, powinna być regularnie badana. Analiza wody pozwala ocenić, czy jest ona czysta i zdrowa, a tym samym sprawdzić, czy jej spożywanie nie zagraża życiu lub zdrowiu ludzi oraz nie wypływa niekorzystnie na środowisko.

Woda, pełniąc funkcję użytkową, ma wiele możliwości zastosowań. Wyróżniamy m.in. wodę pitną, do codziennego spożywania, która używana jest również w gospodarstwie domowym do celów sanitarnych i higienicznych. Woda w rolnictwie służy zaś do nawadniania pól. Kolejnym rodzajem jest woda przemysłowa, która może pełnić rolę przekaźnika ciepła, magazynować energię lub odbierać ją. Ta stosowana w przemyśle służy ponadto jako rozpuszczalnik, czy reagent.

Bez względu na rodzaj, każda woda mająca bezpośredni lub pośredni kontakt z człowiekiem, musi być koniecznie poddawana systematycznej analizie. Jej kluczowy parametr to czystość mikrobiologiczna. Analiza mikrobiologiczna wody dokładnie wykaże, czy parametry te nie przekraczają określonej normy i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia.

Wykonujemy rzetelne badania wody. Poznajcie Państwo naszą ofertę, zapraszamy!

Specjalnością firmy SGS Polska jest kompleksowa analiza wody. Wykonujemy zarówno fizykochemiczne, jak i mikrobiologiczne badanie. Nasze działania laboratoryjne spełniają wszelkie wymagania obowiązujących aktów prawnych.

Nie odpowiada Państwu smak wody? Charakteryzuje się ona nieprzyjemnym zapachem? Jest mętna? To zaledwie kilka z wielu powodów, w obliczu których należy wykonać badanie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W naszym laboratorium rzetelnie i kompleksowo sprawdzimy jakość każdego rodzaju wody.

Prowadzimy badania:

  • Wody przeznaczonej do spożycia
  • Wody podziemnej i powierzchniowej
  • Wody technologicznej
  • Wody pochłodniczej

Nasz system jakości został zatwierdzony przez właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, co uprawnia laboratorium do wykonywania badania wody pitnej – przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Pełnozakresowe badanie mikrobiologiczne wody wykonywane jest w naszych laboratoriach, akredytowanych zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005.

W naszej profesji wykorzystujemy nowoczesną, zaawansowaną technologicznie aparaturę, która pozwala nam wykonywać najwyższej jakości badania mikrobiologiczne oraz fizykochemiczne wody, również ze studni głębinowej.

Należymy do wąskiego grona laboratoriów wyposażonych w takie zautomatyzowane techniki pomiarowe, jak: ICP-MS (Agilent), analizatory przepływowe (SKALAR), GC-MS sprzężony z techniką purge & trap (Agilent, Shimadzu), wielofunkcyjne roboty analityczne do pomiarów BZT5, pH, barwy i przewodnictwa. Posiadamy PCR umożliwiający identyfikację drobnoustrojów poprzez analizę ich DNA, a także test ATP II generacji, służący do szybkiej identyfikacji źródeł zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jeżeli interesuje Państwa rzetelna analiza wody, nasi pracownicy są do pełnej dyspozycji. Posiadamy laboratoria w Pile, Pszczynie, Działdowie oraz Leżajsku. Zapraszamy do kontaktu.

 

Akredytacja

Akredytacja obejmuje ponad 600 parametrów w różnych matrycach.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do newslettera.

Wyniki online

Wyniki poprzez system online

Skontaktuj się z nami

+48 32 449 25 00


e-mail: pl.envi@sgs.com

nasze oddziały

Oddziały i laboratoria SGS w Polsce oraz ich lokalizacja na mapie. Sprawdź

Warunki współpracy

Ogólne warunki świadczenia usług