Oferujemy kompleksowe badania mikrobiologiczne powietrza

Jednym ze słabiej kontrolowanych zagrożeń życia publicznego jest ekspozycja ludzi na czynniki pochodzenia biologicznego. Doskonale wiemy, że mikroorganizmy towarzyszą i będą towarzyszyć naszemu codziennemu życiu, jak również mogą spowodować różne groźne infekcje.

Codziennie wdychamy powietrze bogate w różnorodne cząstki: związki chemiczne, pyłowe, jak i czynniki pochodzenia biologicznego, które mogą pochodzić z różnych źródeł życia codziennego. Coraz częściej osoby przebywające w pomieszczeniach wewnętrznych, zarówno tych biurowych, jak i mieszkalnych, skarżą się m.in. na bóle głowy, duszności, nieżyty górnych dróg oddechowych, a co najważniejsze, na obniżenie koncentracji i zaburzenia pamięci. Dolegliwości te nazywane są „syndromem chorego budynku” (SBS). Dodatkowo kontakt z mocno zanieczyszczonym powietrzem pochodzenia mikrobiologicznego może skutkować wystąpieniem reakcji alergicznych, astmy czy też chorób płuc, a także wieloma innego typu dolegliwościami, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Przeprowadzone przez naukowców badania potwierdzają, że powietrze pomieszczeń wewnętrznych jest coraz częściej bardziej zanieczyszczone, niż to na zewnątrz. Mając na uwadze fakt, że zdecydowaną większość, bo aż około 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach wewnętrznych, koniecznością staje się regularne badanie powietrza pod kątem mikrobiologicznym, które w efekcie pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych zachorowań, a co za tym idzie, również absencje naszych pracowników.

Jeśli są Państwo zainteresowani mikrobiologicznym badaniem powietrza, prosimy o kontakt z naszymi pracownikami. Zapewniamy najwyższą jakość usług. Sumiennie wykonane badania pozwolą opracować nam rzetelne wyniki analiz, które będą podstawą do podjęcia odpowiednich działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa pracowników w miejscu pracy.

 

Akredytacja

Akredytacja obejmuje ponad 600 parametrów w różnych matrycach.

Polityka ochrony prywatności
Wyniki online

Wyniki poprzez system online

Skontaktuj się z nami

+48 32 449 25 00


e-mail: pl.envi@sgs.com

nasze oddziały

Oddziały i laboratoria SGS w Polsce oraz ich lokalizacja na mapie. Sprawdź

Warunki współpracy

Ogólne warunki świadczenia usług